Висловлення й операції над ними
- sasha19970808
- 20 янв. 2014 г.
- 1 мин. чтения
[endif]Висловлення й операції над ними. Логічні операції. Пропозиційні формули
Під висловленням розуміється така пропозиція, значення якого або істинне, або хибне. Висловлення не може бути одночасно й істинним, і хибним.
Під істиннісним значенням розуміється абстрактний об'єкт («істина» або «хибність»), що ставиться у відповідність висловленню залежно від того, є це висловлення істинним або хибним. Можна сказати, що «істина» («неправда») - це те загальне, що властиве всім істинним (відповідно, хибним) висловленням. У математичній логіці для позначення істинісних значень «істина» й «хибність» найчастіше використаються числа 1 й 0 або букви I і X, Т і F відповідно.
Надалі будемо вважати, що є первісна сукупність деяких найпростіших висловлень, які називаються елементарними або вихідними, про кожне з яких точно відомо, істинно воно чи хибне. Причому в цій сукупності є як істині висловлення, так і хибні. Домовимося позначати конкретні висловлення початковими заголовними буквами латинського алфавіту А. В, С, D ... або тими ж буквами з індексами внизу А1, А2, ... В1, В: , ... (пропозиційні імена). З одних висловлень різними способами можна будувати нові, більше складні висловлення.
Comments